top
 
 
 
Митрополит Філарет став магістром державного управління у сфері охорони здоров’я
Четвер, 23 грудня 2021, 16:52

2021 12 23 mitr Filaret Magistr sm

В грудні 2021 року митрополит Львівський і Галицький Філарет завершив навчання в  Національному  університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика (Національна медична академія післядипломної освіти).

Після успішного складання державних іспитів та захисту кваліфікаційної роботи на тему «Вплив державно-релігійних відносин на систему публічного управління у сфері громадського здоров’я України» на кафедрі  управління охороною здоров’я та публічного адміністрування Владика здобув ступінь магістра державного управління у сфері охорони здоров’я.

Кваліфікаційна робота митрополита Філарета присвячена вирішенню низки питань, що стосуються впливу відносин між державою та Церквою на систему публічного управління у сфері громадського здоров’я в Україні.

Необхідність розгляду і вирішення актуальних питань зумовлюється реформуванням системи охорони здоров’я, а також розширенням співпраці держави з Церквою в багатьох важливих напрямках суспільного життя.  Зокрема, в роботі розглянута необхідність запровадження інституту капеланства в медичних закладах на державному рівні. Державна підтримка цього напрямку служіння Церкви дозволить більш повно задовольняти духовні потреби медичних працівників, хворих і розвивати надання душпастирської опіки під час лікування хворих.

Магістерська робота відображає те, що на основі багаторічного досвіду капеланського служіння розроблені і пропонуються практичні рекомендації інститутам громадянського суспільства, що діють у сфері державно-релігійних відносин.

2021 12 23 mitr Filaret Magistr os