top
 
 
 
МОЗ послідовно підтримує впровадження медичного капеланства
П'ятниця, 01 жовтня 2021, 12:16

2021 10 01 MOZ kapelani1 жовтня відбулася робоча зустріч Заступника Міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак з представниками Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО ‒ головою ради Сергієм Убоговим та заступником голови ради протоієреєм Андрієм Нагірняком.

Зустріч пройшла насичено і конструктивно. Головна тема ‒ впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я. Серед обговорюваних питань – включення професії «Капелан в охороні здоров’я» до Класифікатора професій, стан розбудови мережі капеланів в регіонах, прийняття Етичного кодексу капелана, започаткування клінічної капеланськї підготовки, опрацювання Положення про капеланство у сфері охороні здоров’я, запуск пілотних проєктів щодо створення міжконфесійних капеланських служб в закладах охорони здоров’я.

Обговорили перспективи розробки законопроєкту про капеланство в охороні здоров’я, необхідність підвищення обізнаності медичної спільноти з питань капеланства та проведення анкетного опитування керівників закладів охорони здоров’я щодо перспектив створення капеланських служб на базі очолюваних ними закладів.

За підсумками зустрічі було ініційовано створення Робочої групи МОЗ з питань розробки проєктів нормативно-правових актів щодо впровадження капеланства у сфері охороні здоров’я.

Наприкінці зустрічі було наголошено, що до наступного чергового засідання Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО вже треба мати конкретні гарні результати!