top
 
 
 
Впровадження капеланства стало першою з основних цілей Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО
Вівторок, 15 червня 2021, 17:30
MOZ
15 червня 2021 року наказом МОЗ України № 1207 було затверджено нову редакцію Положення про Громадську раду при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, за що ми щиро вдячні Міністру охорони здоров'я України Віктору Ляшку та Заступниці Міністра Ірині Микичак, у відомстві якої знаходилося це питання.
 
Загалом діяльність Громадської ради сягає вже понад 12 років після того, як 16 грудня 2008 року було укладено Угоду про співробітництво між ВРЦіРО та МОЗ України. Перша редакція Положення про Громадську раду була затверджена наказом МОЗ України від 22.05.2009 № 358.
 
До чинного складу Громадської ради, затвердженого наказом МОЗ України від 16.03.2021 № 475, входять 20 членів, що представляють 13 християнських конфесій, іудейську та мусульманську спільноти, а також 2 благодійних фонди і 3 громадські організації, що здійснюють свою діяльність у сфері охорони здоров’я та духовності.
 
Особливістю нової редакції Положення про Громадську раду є те, що однією з основних цілей Громадської ради визначено впровадження та розвиток капеланства у сфері охорони здоров’я.
 
В контексті цього одними із завдань Громадської ради є:
 
• забезпечення співпраці ВРЦіРО з МОЗ України шодо розвитку інституту капеланства та системи душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я;
• здійснення практичних заходів, спрямованих на впровадження та розвиток інституту капеланства та системи душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я, участь в розробці та обговоренні проєктів нормативно-правових актів із зазначених питань;
• організація та координація капеланської діяльності щодо здійснення душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я, налагодження міжвідомчої співпраці і взаємодії щодо здійснення душпастирської опіки у закладах охорони здоров’я різних форм власності та різного відомчого підпорядкування.
 
В найближчих планах Громадської ради є проведення чергового засідання за участі Міністра охорони здоров’я України, під час якого, зокрема, буде порушено питання щодо відновлення діяльності Робочої групи МОЗ України з питань впровадження капеланства, основним завданням якої є розробка проєкту Положення про капеланство у сфері охорони здоров’я.
 
Паралельно ВРЦіРО з ініціативи Громадської ради та Асоціації капеланів в охороні здоров'я України подано пропозицію до Мінекономіки України щодо включення до Національного Класифікатора професій такої професії як капелан в охороні здоров'я.
 
Крім того, тривають переговори з народними депутатами України на предмет необхідності розробки законопроєкту щодо капеланства в охороні здоров'я.