top
 
 
 
Примусовий характер вакцинації від COVID-19 суперечить вимогам міжнародного права і стандартам Ради Європи — коментар Представництва УПЦ при Європейських міжнародних організаціях
Середа, 03 лютого 2021, 16:04

2021 02 03 vaccine sars cov 2

Пандемія COVID-19 призвела до величезних жертв і не менш катастрофічних змін в економіці та суспільному житті. Сьогодні в різних країнах широко обговорюється тема вакцинації серед населення. У зв’язку з цим, Представництво УПЦ при європейських міжнародних організаціях звертає увагу на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи 2361 (2021). Цей документ адресований парламентам держав і встановлює міжнародні юридичні стандарти практики впровадження вакцинації.

Аналіз цих стандартів дає підстави зробити висновок, що вакцинація не може бути примусовою. Добровільність вакцинації встановлюється однозначно і беззастережно в пункті 7.3.1. Резолюції, де передбачено, що вакцинація не є обов’язковою і ніхто не може бути примушений пройти цю процедуру під впливом політичних, соціальних чи інших обставин. Пунктом 7.3.2. цього ж документа заборонено піддавати людей дискримінації, тобто різного роду приниженням у правах через відсутність вакцинації.

З цих положень випливає, що примусова вакцинація є визнаним порушенням норм міжнародного права та біоетичних стандартів у медицині. Відмова у працевлаштуванні, звільнення з роботи, відмова в доступі до послуг у зв’язку з відсутністю вакцинації — ці та інші подібні діяння є грубим порушенням прав людини.

Резолюція визначає вакцинацію як суспільне благо і цінність, закликаючи держави не тільки інформувати населення про її добровільний характер, але і встановлювати гарантії відшкодування шкоди, якщо вакцина заподіє людині шкоди (пункт 7.1.5.). Автори цього документа припускають, що шкода може бути заподіяна і самою вакцинацією. На жаль, в багатьох країнах вже зафіксовані летальні випадки внаслідок проведення вакцинації.

Відповідно до норм Резолюції, держави та фармацевтичні компанії мають забезпечувати дотримання високих стандартів безпеки при виробництві вакцин, а також прозоре інформування населення про наслідки їх застосування.

Отже, процес вакцинації повинен відбуватися виключно на добровільних засадах, з дотриманням високих стандартів безпеки та широкої інформаційної кампанії щодо пропонованих населенню медичних процедур і їх наслідків.