top
 
 
 
Заступники Голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я звершили заупокійні Богослужіння за Олександром Шалімовим
Субота, 20 січня 2018, 21:52

2018 01 20 100 let Shalimovu sm20 січня 2018 року виповнюється сто років від дня народження відомого українського хірурга, одного із засновників української хірургічної школи Олександра Олексійовича Шалімова.

Шалімов провів близько 40 тисяч операцій. Був членом міжнародного союзу хірургів, Асоціації хірургів України, Австрії, Німеччини, та інших країн. Був дійсним членом Академії медичних наук України і Нью-Йоркської академії наук. Автор більше 830 наукових праць та 112 винаходів, створив в Україні два науково-дослідні інститути — у Харкові і Києві.

З нагоди пам’ятної дати, в Свято-Пантелеімонівському храмі в Медмістечку, заступник голови Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів протоієрей Валерій Коваль звершив заупокійне Богослужіння за Олександром Олексійовичем.

Також в цей день, заступник голови Синодального відділу протоієрей Геннадій Батенко звершив заупокійну літію на могилі О.О. Шалімова на байковому кладовищі в м.Києві. За Богослужінням були присутні директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім.. О.О. Шалімова» НАМН України Олександр Усенко, лікарі інституту, учні та родичі О.О.Шалімова.  

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу раба свого в оселях небесних та дарує йому вічну пам'ять.

2018 01 20 100 let Shalimovu f