top
 
 
 
Більше п’ятидесяти дітей відпочили цього літа у дитячому православному таборі на території жіночого монастиря
Субота, 27 серпня 2016, 20:48

2016 08 27 Otdih detejДитячий центр, створений для тяжко та невиліковно хворих дітей при храмі святих безсрібників Косми і Даміана Римських, що у Національному інституті раку (м. Київ), з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, та під керівництвом єпископа Філарета Львівського та Галицького, голови Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів, цього літа прийняв на відпочинок п’ятдесят п’ять дітей з різних куточків України.

Дитячий табір http://www.palomnik.in.ua/news/080820161 розташувався просто на подвір’ї Спасо-Преображенського жіночого монастиря села Пісківка. Та на території обителі живуть не всі діти, якими опікується монастир. У сусідньому таборі «Гірка», в орендованих Дитячим центром будиночках, проживають ще десятеро підопічних. Це діти інваліди, діти з багатодітних сімей та напівсироти. Монастир вже кілька років опікується дітьми, які потребують допомоги: хворими, з дитячих будинків, інтернатів, малозабезпечених та багатодітних сімей.

Про те, як жили та проводили час діти пропонуємо подивитися у сюжеті телеканалу «Глас» http://mir-pravoslaviya.org.ua/ukr/node/4455.
https://www.youtube.com/watch?v=z-Fqlm4Inn8

«У нас у селищі на обліку є тридцять дітей-інвалідів», – розповідає старша медсестра Ольга. – «І так сталося, що минулого літа до мене звернулися мами цих діточок з проханням прийняти дітей на відпочинок, оскільки їх нікуди не запрошують. І ми з матушкою Нікою вирішили організувати для них відпочинок».

Окрім вихователів з дітьми замаються також насельники монастиря.

«Щоб у дітей було правильне улаштування, ми проводимо з ними бесіди. Пояснюємо, що таке церква, для чого потрібно вірити в Бога, що це дає. І, звичайно ж, ми хочемо хоч трохи показати дітям, що про них хтось піклується, що у них є один, до якого можна звернутися в скрутну хвилину і попросити про допомогу, підтримку і перш за все допомоги духовної і про молитву, що найнеобхідніша», - говорить ігумен Іоан, клірик Преображенського монастиря.

У монастирі діти живуть у наметовому містечку: після квартир, як кажуть діти, . це дуже незвично і цікаво!

«Ми кажемо дітям: ви – мандрівники! Ви мандруєте, і повинні жити у палатках. У вас є вогнище і ви самі маєте добувати дрова. Ми йдемо у ліс, збираємо гілки, потім їх рубаємо, складаємо. В принципі у нас є свої дрова, але як мандрівники ми повинні все робити самі, збирати дрова, підтримувати постійно багаття. І це фактично як подорож у ліс до природи, але подорож з Богом в першу чергу», - розповідає архімандрит Іаков, благочинний Преображенського монастиря.

У цій подорожі ранок починається з молитви, перед трапезою також молитва, протягом дня багато бесід зі священиком, а в неділю дітки прийшли в храм на літургію – хтось вперше причастився, хтось вперше зміг проспівати у церковному хорі.

День дитини наповнений всім, що може принести користь дитині – майстер-класи і екскурсії, спортивні ігри та вистави, купання в річці. Не забувають і про працю. Кожен щодня виконує якусь посильну роботу, а бо як кажуть в монастирі, несе послух – прибирає, миє посуд.

Табір радий прийняти всіх охочих. Тут збираються дітки від семи до сімнадцяти років. Починався православний табір «Троїцький» з невеликої кількості дітей, переважно з села Пісківки. Цього року і діток побільшало до 30-35 за зміну і географія розширилася.

«Цікавим у цьому заїзді є те, що тут багато дітей священників. Радує й те, що діти приїхали з різних куточків і про наш скромний табір вже будуть знати день і на Волині, в Броварах, і в Бучі», - координатор по роботі з дітьми Лідія Ковальчук.

З кожним роком програма табору стає все більш різноманітною

«В цьому році наш табір відвідали православні кадети і козаки. У нас проводять навчання з фехтування, бальні танці, стройової підготовки. Фактично наш православний табір отримав навіть таку військово-патріотичну окрасу саме в цьому році», - розповідає архімандрит Іаков, благочинний Преображенського монастиря.

«Хочеться щоб так православні табори були більш популярні в нашій країні, бо вони розвивають не тільки фантазію, а й відволікають від буденності, комп’ютерної техніки, а ще ми стаємо ближче до Бога» - ділиться враженнями діти.

Остання зміна дитячого православного табору завершилася у серпні місяці. За ці десять днів у таборі діти стали справжньою сім’єю – спогади про цей відпочинок вони пронесуть з собою через все своє життя.

Дякуємо усім дорослим, завдяки яким малюки отримали змогу пройти відпочинок перед початком нового навчального року:
- Міжнародний благодійний фонд «Архангела Михайла» (засновник та генеральний директор о.Владислав Павлів),
- естонська консалтингова компанія «Sowana OU» (член правління Мельник Лариса Юр’ївна),
- співробітники православного магазину церковної продукції «Синай»,
- консалтингова компанія "Лідер групп" (Солодка Світлана Василівна),
- керівник архітектурної майстерні "КМК" Мазур Карини Михайлівни,
- приватний підприємець Шевченка Артемій,
- приватний підприємець Коваленко Інна Вікторівна,
- фармацевтична фірма "Омега Фарма" (Світлана Тимченко),
- ТОВ «Золотой коровай» (м. Житомир) (керівник Вербицький Олександр Володимирович),
- приватного підприємця Ліпець Тетяни Володимирівни, та інших не байдужих осіб.

Всі бажаючі надати посильну фінансову допомогу Центру, можуть звертатися до протоієрея Євгенія Мільошкіна (050) 595-52-66, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (карта Приватбанк для перерахувань № 4149 4377 3448 6317), або до черниці Ніки (097-397-39-65, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Прес-центр Дитячого паломницького центру http://www.palomnik.in.ua/novosti