top
 
 
 
У Харкові відбулася науково-практична конференція на тему «Паліативна допомога в Україні: морально-етичні, психологічні та духовні аспекти»
Середа, 15 червня 2016, 20:31

2016 06 22 Konferentsia Harkov sm14-15 червня в місті Харків відбулася науково-практична конференція на тему «Паліативна допомога в Україні: морально-етичні, психологічні та духовні аспекти»

Головною метою заходу став обмін досвідом у сфері роботи з супроводу паліативних пацієнтів та покращення рівня хоспісної допомоги.

Подія зібрала лікарів, науковців, священнослужителів різних віросповідань, урядовців з усієї України, а також міжнародних фахівців.

Захід відбувся за ініціативи "Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги" з благословення блаженнішого Онуфрія митрополита Київського та всієї України за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Харківської ОДА, Харківської міської ради, Національної академії медичних наук України, Харківського національного медичного університету, Національної академії державного управління при президентові України, Харківської єпархії УПЦ та інших.

Зокрема, медичне капеланство та соціальне служіння в УПЦ представили священнослужителі з Харкова, Києва та Одеси. До учасників конференції з вітальним словом від імені митрополита Харківського та Богодухівського Онуфрія звернувся голова відділу соціального служіння протоієрей Євгеній Ромашин. Також, від імені єпископа Філарета голови синодального відділу УПЦ з охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів доповідь на тему "Морально-етичні і психологічні аспекти паліативної допомоги" прочитав протоієрей Віталій Данилюк голова відділу Київської єпархії з охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів.

Учасники конференції мали можливість відвідати Харківський обласний центр паліативної медицини "Хоспіс", який заснував та керує диякон Харківської єпархії Віталій Екзархов, член-кореспондент НАН України,  заслужений лікар України, кандидат медичних наук  та прослухати його доповідь на тему "Досвід Харківського обласного центру паліативної медицини "Хоспіс" у розвитку служби паліативної допомоги в Харківській області".

Керівник "Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги" Князевич Василь Михайлович нагородив ряд науковців і медиків почесними грамотами за вагомий внесок в розвиток паліативної та хоспісної допомоги. Серед нагороджених також була ігуменя Серафима голова відділу соціального служіння Одеської єпархії.

На закінчення конференції була прийнята резолюція, в якій зокрема говориться про вручення ордену на честь великомученика Пантелеімона, створення якого благословив нині покійний блаженніший  митрополит Володимир, визначним діячам в сфері паліативної та хоспісної допомоги.

2016 06 22 Konferentsia Harkov full