top
 
 
 
Єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в роботі ІІ Національного конгресу з паліативної допомоги
Субота, 03 жовтня 2015, 16:12

2015 10 01-03 kongres sm1-3 жовтня 2015 року в Києві проходить ІІ Національний конгрес з паліативної допомоги, участь в роботі якого взяв єпископ Львівський і Галицький Філарет. Організаторами конгресу, що відбувається одного разу на три роки виступили ВГО "Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги", Національна академія державного управління при Президентові України, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Щупика МОЗ України, ДУ"Національний Інститут Раку" МОЗ України.

Дивіз Конгресу: "У цьому світі користь приносить кожен, хто полегшує тягар іншої людини" (Чарльз Діккенс).

Урочистий акт з нагоди відкриття Конгересу відбувся в Національній Філармонії України. В урочистому заході прийняли участь представники Релігіних організацій, Міністр охорони здоров'я та профільні Віце-Прем'єр-міністри України, відомі академіки і професори медичної галузі, відомі політики та громадські діячи, представники іноземних держав.

До високого зібрання звернувся Голова правління ВГО "Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги" завідувач кафедри управління охорони суспільного здоров'я Національної академії державного управління , доктор медичних наук, Князевич Василь Михайлович за ініціативою якого в 2010 році було організовано Лігу та внесено пропозицію щодо проведення зазначеного Конгресу.

Єпископ Філарет оголосив вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Пленарні та робочі засідання проходили в приміщеннях Національної академії державного управління при Президентові України та Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Щупика.

Від УПЦ в роботі конгресу також взяли участь викладач Київської Духовної Академії ієромонах Феодосій (Марченко) та студент заочного сектору КДА диякон Михаїл Перець, який працює над темою Паліативноі та хоспісної допомоги.

В ході роботи пленарного засідання владика Філарет, як голова Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів звернувся до присутніх зі словом привітання та виступив з доповіддю на тему "Духовно-моральні виклики невиліковної хвороби та шляхи допомоги хворому".

Під час засідань і роботи Конгресу було представлено більш як 150 доповідей на різні теми в рамках запропонованої роботи в секціях:  "Організаційні засади системи паліативної та хоспісної допомоги в Україні. Система підготовки, перепідготовки кадрів. Засади фінансування", "Круглий стіл з обговорення стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні", "Роль та завдання служби первинної медико-санітарної допомоги у наданні паліативної та хоспісної допомоги", Роль медсестринства в розвитку та підвищенні якості паліативної та хоспісної допомоги", "Питання організації надання паліативної та хоспісної допомоги хворим на соціально-небезпечні захворювання", "Організація паліативного догляду в педіатрії", "Надання паліативної та хоспісної допомоги в онкології", "Паліативна та хоспісна допомога у психіатрії та неврології", "Питання нетрадиційної та народної медицини в паліативній допомозі", "Хронічний біль у паліативній медицині: шляхи вирішення проблеми", "Питання забезпечення доступу населення до наркотичних анальгетиків та інших засобів знеболення", "Юридичні підвалини розвитку паліативної допомоги в Україні", "Науково-методичні і філософські засади розвитку паліативної допомоги", "Питання психологічної, соціальної та духовної підтримки пацієнтів при наданні паліативної та хоспісної допомоги".

Під час роботи та дискусій в секціях, владика Філарет та ієромонах Феодосій торкнулися важливих питань про духовну роль Церкви в паліативній допомозі та запропонували  до розгляду матеріал на тему: "Духовна роль в паліативній медицині. Паліативна допомога і церква в Украіні".

В ході пленарних засідань Конгресу та роботи по секціях прийняли участь представники Релігіних організацій та Богословськіх вузів України.

Робота заходу закінчилася Міжнародною телеконференцію організованою Східним Мічіганським університетом (США) та Семінаром-тренінгом Гелен Нойбахер з Відня (Австрія) на тему: "Профилактика професійного вигарання. Індивідуальна та групова супер візія". Після виступу модераторів секцій та обговорення доповідей учасник форуму прийняли  Резолюцію ІІ Національного Конгресу з паліативноі допомоги.

***

Всеукраїнська громадська організація Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги (далі – Ліга) була створена 17 грудня 2010 р. Перше ініціативне зібрання щодо створення організації відбулося у листопаді 2010 р. у м. Тернопіль  у рамках семінару «Відкриття хоспісу в Тернополі. Можливості та перспективи». Учасники семінару прийняли рішення ініціювати створення організації, яка б об’єднала широке коло небайдужих людей – працівників медичної сфери, громадських діячів, науковців, представників духовенства, волонтерів і меценатів для сприяння розвитку паліативної допомоги в Україні. Станом на березень  2014 р.  осередки Ліги є майже у  всіх регіонах України. За роки своєї діяльності Ліга реалізувала низку успішних проектів. Для виконання своїх статутних завдань наша організація співпрацює з державними, громадськими, науковими установами та іншими партнерами, укладає угоди та меморандуми.

2015 10 01-03 kongres