top
 
 
 

Соціальні мережі


Календар новин

< жовтня 2015 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 24 25
26 27 28 29 30 31  

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

Лічильники


bigmir)net TOP 100
У м. Києві відбувся VII Міжнародний Симпозіум з біоетики «Виклики інформаційного суспільства: від біоетики до нооетики»
П'ятниця, 23 жовтня 2015, 17:25

22 – 23 Жовтня 2015 року у м. Києві відбувся VII Міжнародний Симпозіум з біоетики «Виклики інформаційного суспільства: від біоетики до нооетики» присвячений пам’яті видатного українського вченого – філософа сучасного енциклопедиста професора Валентина Леонідовича Кулініченка.

Науковий доробок проф. Кулініченка лікаря – педіатра за освітою, який присвятив своє життя філософським проблемам медицини, став головною темою наукового зібрання, в якому прийняли участь вітчизняні фахівці та гості з країн Європи, Сполучених Штатів, Молдови, Білорусі та інших країн.

Предметом дискусії стали сучасні філософські етичні та соціальні проблеми медицини та охорони здоров’я, а саме:  теоретико-світоглядні перспективи біоетики; нооетика як новий виток розвитку біоетики; маніпулювання свідомістю: філософські питання та соціальні реалії; біоетика та сучасна психологічна практика:  мистецтво бути щасливим; екологічна біоетика: спільносвіт людини та інших живих істот; медична біоетика: проблеми, міфи та парадокси; наукова та альтернативна медицина: психодуховні виміри здоров’я та хвороби; етико-правові питання трансформації системи охорони здоров’я; біоетика та освіта: методологічні проблеми трансляції біоетичних знань.  

За життя проф. Кулініченко неодноразово приймав участь у семінарах та круглих столах організованих Синодальними відділами Української Православної Церкви: Благодіності та Соціального служіння та Охорони здоровья, був членом Комітету з біоетики при Священному Синоді УПЦ.

Отже невипадково участь у Симпозіумі взяли представники нашої Церкви. Зокрема з доповіддю «Стратегії та ризики трансплантології в умовах нестабільного суспільства» виступив заступник Голови Синодального відділу охорони здоров’я та пастирською опіки медичних закладів прот. Геннадій Батенко.