top
 
 
 

Соціальні мережі


Календар новин

< грудня 2009 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

Лічильники


bigmir)net TOP 100
У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбувся молебень за всіх ВІЛ-інфікованих
Середа, 02 грудня 2009, 00:33

Сьогодні, 1 грудня, світова спільнота згадує жертв ВІЛ/СНІДу. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира біля меморіалу «Червона стрічка», розміщеного на стіні Києво-Печерської Лаври, відбувся молебень за здоров'я наших ВІЛ-інфікованих співвітчизників та вшанування пам'яті тих, чиє життя забрала «чума ХХІ століття».

Богослужіння очолив Голова Синодального відділу «Місія Церква і медицина» протоієрей Геннадій Батенко.

Молитовне вшанування пам'яті людей, які постраждали внаслідок ВІЛ-інфекції, привернули увагу громадськості - на заході були присутні представники провідник телеканалів України, громадських організацій, безпосередню участь взяли представники «Всеукраїнської мережі людей, які живуть  з ВІЛ/СНІДом».

Після богослужіння, отець Геннадій, звертаючись по присутніх, зокрема зазначив, що говорячи про СНІД, «ми не маємо на увазі хворобу окремої соціальної групи. Епідемія вже давно стала проблемо, саме проблемою суспільства, подолати яку можна тільки спільними зусиллями».

Статистика і справді невтішна. Сьогодні Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІД. З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році і до 2007 року включно в Україні офіційно зареєстровано понад 122 тис. випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі майже 22,5 тис. випадків захворювання на СНІД та 12,5 тис. випадків смерті від захворювань, обумовлених СНІДом. За оцінками ЮНЕЙДС та ВООЗ, сьогодні з ВІЛ-інфекцією в Україні живуть понад 370 000 людей, що становить 1,46 % дорослого населення. Масштаби епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні продовжують зростати. Протягом 2007 року в країні зареєстровано понад 17,6 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції, що становить 38,0 на 100 тис. населення.

За словами Голови Синодального відділу «Місія Церква і медицина», проблема ВІЛ/СНІДу являє собою багатокомпонентну структуру, основу якої складають економічні, соціальні та особистісні чинники.

«Це хвороба, на яку страждає наше суспільство  в цілому, - сказав отець Геннадій, - і витоки її, корінь цієї проблеми, полягає у порушенні морально-духовних принципів. Відмова від благочестивого способу життя, вседозволеність і розпуста, спочатку зароджуються у серці людини. Це духовний недуг. З часом він реалізується так би мовити у „зовнішніх" проявах - цілком конкретній хворобі. І ми не можемо без скорботи і жалю дивитися на страждання людей, які живуть зі СНІДом.

Церква, як любляча мати, ніколи не залишає своїх чад, особливо тих, які страждають через хворобу. Сьогодні у соборній молитві ми як і завжди просили у Господа здоров'я духовного і тілесного всім наших співвітчизникам, укріплення їх у Православній вірі, та многих, благих літ життя», - сказав отець Геннадій.

Автор: Ірина Опатерна