top
 
 
 

Соціальні мережі


Календар новин

< квітня 2011 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Лічильники

Керівник Синодального відділу

Arhiepiskop Filaret smУ миру — Сергій Іванович Кучеров.
Народився: 09.08.1972.
Тезоіменитство: 23 жовтня.
Хіротонія: 02.01.2011.
На кафедрі з 20.07.2012.

Архієпископ Філарет (Сергій Іванович Кучеров) народився 9 серпня 1972 року у місті Києві, у родині військових.

З 1978 по 1988 рік навчався у середній школі міста Целіноград Республіки Казахстан (нині — Астана).
З 1998-199 рік навчався в медичному училищі. З 1986-1990 рік працював в операційному відділенні  1-ої міської лікарні.
З  1980 був парафіянином, з 1986 паламарем та чтицем Свято Константино-Єленінського кафедрального собору м. Целіноград.
З благословення єпископа Алма-Атинського та Казахстанського Євсевія був направлений на навчання  у Московську духовну семінарію, де навчався з 1990 по 1994 рік.

З 1996 по 1999 рік — навчався у Київській Духовній Академії. Тема дипломної роботи — «Століття екуменізму: перспективи та проблеми». 2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вплив православно-догматичного віровчення на духовне виховання молоді».

25 червня 1996 року зачислений у число братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

28 серпня 1996 року архімандритом Павлом, намісником обителі, був пострижений у чернецтво з ім’ям Філарет, на честь святителя Філарета (Амфітеатрова), Митрополита Київського.

28 серпня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан диякона.

4 грудня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан ієромонаха.
4 грудня 1997 року — возведений у сан ігумена.
18 квітня 1998 року — нагороджений хрестом із прикрасами.
28 серпня 1999 року возведений в сан архімандрита
18 липня 2009 року — Блаженнішим Митрополитом Володимиром удостоєний права звершувати богослужіння з жезлом.

З 28 серпня 1996-го по 3 березня 2003 року — секретар Духовного Собору Києво-Печерської Лаври.

З 9 липня 1997-го по 5 лютого 2001 року — скарбник Лаври.

3 березня 2003 року, рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений головою Синодального відділу «Місія соціальної допомоги дітям».

23 грудня 2010 року - рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений єпископом Дрогобицьким, вікарієм Львівської єпархії

2 січня 2011 року — у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври висвячений у єпископа Дрогобицького, вікарія Львівської єпархії.

11 лютого 2011 року - рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений головою Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки.

20 липня 2012 року -  рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений Керуючим Львівською єпархією.

28 липня 2017 року, в День Хрещення Русі, за Божественною літургією в Києво-Печерській Лаврі, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм піднесений в сан архієпископа.


Нагороджений наступними церковними орденами:

—Святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня (РПЦ);

— Різдва Христового I-го та II-го ступенів;

— Святого рівноапостольного князя Володимира II ступеня;

— Преподобного Нестора Літописця II ступеня;

— Преподобного Іллі Муромця II ступеня;

— Святителя Луки Кримського;

— Відзнакою Предстоятеля Української Православної Церкви;

— Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, нагороджений Президентом України за внесок у розвиток Церковно-Державних відносин в медичній галузі та дитячої опіки.